سه نوع کشمش صادراتی و چند نوع غیر صادراتی ثمره تلاش کشاورزانی است که شب و روز ندارند ، افرادی که خانواده های خود چه زن و چه بچه در برداشت این محصولات دخیل هستند به شهر جهانی انگور خوش آمدید ، کشمش ملایر نوش جانتان

نحوه خرید کشمش ملایر

برای خرید کشمش ملایر در انواع مختلف و در مقادیر کلی و یا حتی جزئی از ما بخواهید .

091820101840982307696

با ما همراه باشید تا صفر تا صد کشمش مخصوصا محصول شهر جهانی انگور

3 نوع کشمش صادراتی ملایر

ملایر شهر جهانی انگور از سالیان گذشته مرکز تولید فرآورده های انگور بخصوص کشمش بوده است ، در هر جای ایران و یا حتی اکثر نقاط جهان صحبت از خشکبار باشد ، کشمش ملایر در بین سخنان جلوه گری می کند .

کشمش های صادرای ملایر عبارتند از : 1- کشمش سلطانی 2- کشمش طلایی 3- کشمش پلویی مشکی

کشمش سلطانی یا سلطانا ملایر

کشمش سلطانی یا همان کشمش سلطانا معروف به کشمش تیزابی ملایر ، قدمت تولید این نوع محصول صادراتی بیشتر از نوع های دیگر است .

روسیه ، اکراین ، کشورهای اروپایی ، آمریکای لاتین ، حتی ترکیه از مشتریان این نوع از کشمش ما هستند.

مدت زمات تولید این نوع کشمش از مرحله برداشت تا جمع آوری نهایتا 7 روز می باشد ، زمان تولید کوتاه و راحت تر بودن تولید و همچنین مشتری بلقوه این محصول سبب شده کشاورز تمایل بیشتری در تولین این محصول داشته باشد.

کشمش طلایی

کشمش طلایی قدمت تولید کوتاه تری در ملایر دارد ، هرچند طرفداران زیادی پیدا کرده و در تولید کشمش ملایر رتبه دوم تولید را به خود اختصاص داده است ، داشتن رنگ طلایی از ویژگی های این نوع است و هرچه از زردی یک دست تر و بهتری برخوردار باشد طرفدار بیشتری دارد.

کشور های حاشیه خلیج فارس ، عراق ، کشور های اروپای شرقی از مشتریان مهم این محصول هستند .

زردی و طلایی بودن این نوع کشمش ربطی به نوع انگور برداشتی و … ندارد زردی کشمش طلایی برگرفته از گاز گوگردی است که کشاورز در زمان برداشت به انگور ها داده مشود.

زمان تولید این نوع از کشمش ملایر از زمان برداشت انگور نهایتا 7 روز می باشد.

با وجود قیمت بالاتر نسبت به مدل های دیگر همه کشاورزان تمایل به تولید این محصول ندارند و دلایلی که عنوان می کنند بدین شرح است : 1- قیمت نا مشخص در صورت پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا 2- مراحل تولید سخت تر 3- حساسیت به استفاده از گوگرد.

البته ما در مقاله ای با عنوان عوامل موثر بر قیمت کشمش این مساله رو به طور دقیق شرح داده ایم و در صفحه قیمت روز کشمش ، قیمت روز کشمش رو ارائه می دیم

کشمش پلویی مشکی

کشمش پلویی مشکی معروف به کشمش آفتابی یکی دیگر از تولیدات و انواع کشمش ملایر است که در سطح محدود تری تولید و برداشت می شود.

از نظر خواص کشمش آفتابی سرشار از آهن است و مصرف آن بسیار سفارش شده است و در مراحل تولید مواد افزودنی استفاده نمی شود به طوری که حداقل زمان برای برداشت کشمش پلویی مشکی 15 روز تا 30 روز است.

تکنولوژی و تولید کشمش

با پیشرفت تکنولوژی ، کشاورزان نیز سعی در پیشرفت و استفاده از خدمات و ابزار روز دنیا هستند و هر سالی که می گذرد بیشتر شاهد حضور تکنولوژی در این عرصه هستیم هرچند با مانع تراشی هایی مثل تحریم و … کمی از تکنولوژی روز به دور هستیم.

تکنولوژی در عرصه برداشت بیشتر نوآوری های کشاورزان و صنعت گران به چشم می خورد ، روش های جدید تیزاب زدن ، برداشت ، و… نمونه های قابل مشاهده اند.

در تولید و فرآوری و بسته بندی حضور دستگاه های سورت لیزری ، ایکس ری ، لاین تولید کوتاه تر و با کیفیت تر ، بسته بندی و شرینگ کاملا حضور تکنولوژی قابل لمس هستند.

حضور تکنولوژی سبب افزایش کیفیت و رضایت بیشتر مشتریان از کشمش ملایر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Responsible for the sale of exported raisins / مسؤول عن بيع الزبيب للتصدير