با شما هستیم با این مقاله با موضوع خواص کشمش و سعی خواهیم کرد این مطلب یکی از جامع ترین مقالات در این موضوع باشد .

نوعی خشکبار و شیرین باری است که هرچه از فواید آن بگوییم باز هم کم گفته ایم ، که همچنین در تمام فصول سال در دسترس و قابل استفاده می باشد ، یک تعریف کلی از کشمش انگور خشک شده است که با توجه به نوع آن و به روشی خاص تولید و خشک شده است.

مواد مغذی کشمش

سرشار از آهن ، کلسیم ، پتاسیم ، ویتامین های گروه b و دارای خواصیت آنتی اکسیدان می باشد و برای سلول مفید می باشد.

گفته می شود کشمش مصرف کنید تا از سستی بدن شما جلو گیری کرده ، و آب اضافی بدن حذف شود ، در مورد مصرف کشمش توصیه های فرآوانی شده که در طول این مقاله به محضر شما حواهم رساند.

0918230769609182010184
مشاور خرید انواع #کشمش

انواع زیادی دارد و به تعداد نوع های کشمشی که وجود دارد خواص متفاوت و سرشاری را در بر دارند ، برای مثال نوع مشکی سرشار از آهن و خاصیت ضد کم خونی دارد و یا کشمش زرد خاصیت ضد سرطانی قوی تری دارد ، نوع سایه خشک آن دارای طعم طبیعی و میان وعده مناسبی است.

خواص کشمش
خواص کشمش

بعلاوه استفاده از گاز گوگرد در تولید و فراوری سبب حفظ خاصیت آنتی اکسیدانی آن می شود .

استفاده از کشمش همچنین سبب تنظیم قند خون میشود ، هرچند احتمالا باید دیده باشید که افراد مبتلا به قند و دیابت بجای مصرف قند سفید از کشمش استفاده می کنند.

گفته میشود مصرف این خشکبار باعث میشود ضعف از بدن خارج شود و مایعات اضافی بدن را دفع میکند ، البته باعث خوشبو شدن دهان نیز می شود.

در ادامه سعی خواهیم کرد بیشتر در مورد خواص کشمش برایتان بگویم پس با سامانه بازار ملایر همراه باشید

خواص درمانی کشمش

درمان اسهال

با وجود خاصیت کشمش در دفع آب بدن میتواند در رفع اسهال مفید باشد ، پس اگر از این مشکل رنگ می برید کشمش مصرف کنید.

تقویت کننده قلب

در دورانی قرار داریم که به دلایلی همچون استرس ، آب و هوای بد ، شغل های نامناسب ، فست فود و تغذیه نامناسب روز به روز بر بیماران قلب افزوده می شود در این حالت ضروری است که بدانید با مصرف کشمش میزان تری گلیسیرید به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند و این امر برای تقویت قلب و حفظ سلامت قلب بسیار مفید است.

با مصرف این خشکبار شیرین برای سلامتی قلب و دستگاه خون رسان خود اقدامی کرده اید.

سلامت بهتر دستگاه گوارش

کشمش سبب می شود دستگاه گوارش بهتر عمل کند ، عمل گوارش را تنظیم می کند در برنامه غذایی خود از کشمش استفاده کنید و از خواص آن بهره ببرید با وجود فیبر موجود در آن سبب شده است تا از دست یبوست رها شوید و گوارشی بهتر را تجربه کنید ، و سبب می شود سم ها و مواد مضرر از بدن دفع شوند.

جلو گیری از پوکی استخوان

یکی از خواص دیگر قابل ذکر تقویت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان است و به مصرف آن قبل از یائسگی بانوان سفارش می شود.

مصرف در کودکان در حال رشد تاکیید بیشتر می شود و سعی کنید تنقلات کودکانتان در مدرسه و مسافرت و خانه باشد.

تامین کننده ویتامین دی

شاید شنیده باشید که منابع جذب ویتامین D نسبت به ویتامین های دیگر محدود تر بوده و کشمش یک منبع خوب جهت تامین ویتامین D است که علاوه بر تامین این ویتامین آهن و فیبر و دیگر مواد مورد نیاز بدن تامین می شود.

سلامت دهان و دندان

با وجود اینکه کشمش طعم شیرینی دارد اما مخرب دندان نیست و برعکس تقویت کننده دندان نیز می باشد ، به طور کل کشمش برای سلامت لثه و دندان مفید است ، و با جلوگیری از تجمع میکرب ها از تخریب دندان و لثه جلوگیری می کند.

جلوگیری از پیری

با توجه به اینکه وجود آنتی اکسیدان در کشمش و خواص ضد پیری ، مصرف آن باعث میشود از پیری و بیماری های مرتبط با آن بکاهد.

سلامت روانی

خیلی از افراد جامعه از بیماری های روانی بخصوص استرس رنج می برند غافل از آنکه مصرف این نوع از خشکبار سبب تقویت روان و کاهنده استرس است ، توصیه شده است که روزانه چند عدد کشمش مصرف شود .

بینایی و سلامت چشمش

تا نامی از تقویت چشم و سلامت بینایی به میان می آید نا خودآگاه یاد هویج و رنگ نارنجی آن می افتیم اما این سری هویجی در کار نیست ساده و سریع بگم کشمش تقویت کننده چشم است ، سعی کنید روزانه از کشمش در غدا و تنقلات خود استفاده کنید.

غذا های بیشماری است که درهنگام مصرف یا پخت و پز از کشمش استفاده می شود و مردم عزیز جنوب کشومان به خوبی و درستی از این شیرین بار خوشمزه در پخت و پز و مصرف روزانه استفاده می کنند.

غذاهایی همچون ماهی شکم پر ، عدس پلو ، شرین پلو و… چند تا هم شما برای ما بگید از این نعمت خدادادی استفاده میکنند.

کشمش فله - سورت شده

ماهیچه و عضلات

علاوه بر دارا بودن قند مفید که می توانند تامیین کننده انرژی مورد نیاز باشد و فیبر فرآوان که سبب تقویت دستگاه گوارش می شود ، گرفتگی عضلانی را کاش می دهد در نتیجه به ورزشکاران توصیه می شود.

تاثیر کشمش بر کنترل دیابت

تحقیقات و مطالعات زیادی این مطلب را با اثبات رسانده اند که مصرف کشمش برای کنترل دیابت مفید واقع میشود ، و سبب می شود انسولین را کنترل کند و از فوران یکباره آن بعد وعده های غذایی جلو گیری میکند ، بیماران دیابتی اهمیت این موضوع را کاملا احساس می کنند.

مصرف کشمش سبب می شود بیشتر و زودتر احساس سیری نموده و خانواده هایی که از کشمش در وعده های غذایی استفاده می کنند سالمتر و سر حال ترند.

بازار ملایر

تصفیه خون

وظیفه پاکسازی سموم از بدن برعهده عضوی به نام کبد است ، مصرف مواد ناسالم و تنقلات زیاد سلامت این عضو حیاتی را به خطر می اندازید .

قرار گرفتن در شرایط ناسالم آب و هوایی یا محیطی و فزیکی گاهی سبب می شود سموم بدن به شدت افزایش پیدا کند .

جهت کمک به تصفیه خون و دفع بهتر سموم از بدن سعی کنید بیشتر کشمش مصرف کنید ، مصرف کشمش سبب می شود دفع سموم از بدن و تصفیه خون به شکل عجیبی بهتر انجام گیرد و سبب ایجاد پوستی شفاف می شود.

مناسب ورزش های سنگین و استقامتی

با وجود موادی همچون فروکتوز و گلوکز در کشمش سبب شده تا این شرین بار مناسب ورزشکاران باشد و اگر ورزش های سنگین و استقامتی انجام می دهید می توانید با مصرف این خشکبار همیشه در دسترس انرژی مورد نیاز این دسته از فعالیت ها و ورزش را تامیین کنید.

یکی از دلایل چاقی مصرف زیاد مواد غذایی و پر خوری است ، با وجود دارا بودن فیبر در کشمش می توانید با کمک حس سیری که بدست می آورید بر پرخوری غلبه و بدنی سالم تر و نرمال تر پیدا کنید.

کشمش

تاثیر بر روی فشار خون

یکی از موادی که در کشمش وجود دارد پتاسیم است ، پتاسیم سبب می شود تنش های عروقی کاهش پیدا کند و گردش خون به صورت روان و بدون مشکل در جریاب باشد، اگر از فشار خون رنج می برید ؟ اگر به دنبال مصرف شرین بار مفید برای فشار خون هستید کشمش مصرف کنید.

البته باید توجه داشته باشید در مصرف هر نوع از مواد غذایی باید حالت تعادل را در نظر گرفت نه زیاده روی نه استفاده نکردن و یا کم استفاده کردن

ضد سرطان

از روزگاران قدیم گفته شده پیشگیری بهتر از درمان است و صد البته پیشگیری هزینه کمتری نسبت به درمان دارد ، سرطان بیماری است که درمان قطعی برای آن و انواع آن کشف نشده است.

بهترین روش برای مقابل با سرطان پیشگیری از آن است ، کشمش با توجه به دارا بودن کاتچین  توانایی حذف رایکال های آزاد بدن را داشته و مصرف آن سبب می شود خود به خود از ابتلا به سرطان پیشگیری و با آن مبارزه کنیم.

کشمش سلطانی دود نخورده

تاثیر کشمش بردندان

اسید اولئانولیک ماده است که برای محافظت از دندان در مقابل پوسیدگی مفید است و کشمش دارای اسید اولئانولیک است ، پس در نتیجه در جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک بسزایی میکند.

همچنین یکی از موادی که در جلوگیری از پوسیدگی و ایجاد استحکام دندان تاثیر مستقیم دارد کلسیم است ، کشمش دارای کلسیم است پس درنتیجه کشمش مصرف کنید تا دندان هایتان سالم بماند.

یکی از دلایل سلامت دندان افراد در گذشته و قدیم مصرف بیشتر کشمش در گذشته بوده است ، بعلاوه کشمش باعث خوشبو شدن دهان و دندان می شود .

خاصیت ضد باکتریایی آن تاثیر مستقیم بر سلامت دندان ها دارد و جز معدود مواد غذایی است که با وجود طعم شیرین و دارا بودن قند برای دندان مفید است و مصرف آن به کرات توسیه شده است.

کشمش پلویی تاکستان

سلامت مو

با تقویت عروق خونی و ایجاد بستر مناسب جهت دریافت مواد مغذی مورد نیاز مو و پوست میتوان سلامت آنها را تامین کرد ، مصرف کشمش سبب می شود عروق خونی تقویت شده و این امر سبب میشود که بیماری هایی مثل شوره و پوست پوست شدن پوست کف سر جلو گیری کرد.

رسوراترول سبب می شود که از مرگ سلولی و التهاب پوستی جلو گیری می کند ، کشمش دارای رسوراترول  است پس جهت التهاب پوست و مرگ سلولی کشمش مصرف کنید.

آنتی اکسیدان از ریزش موجلو گیری می کند و مواد دارای آنتی اکسیدان جهت جلو گیری از ریزش مو مفید هستند پس اگر می خواهید ریزش مو کمتری داشته باشید کشمش مصرف کنید که سرشار از آنتی اکسیدان است.

بعلاوه از آنتی اکسیدان این شیرین بار خوشمزه دارای مواد دیگری است که برای تقویت مو مفید و حیاتی است.

کشمش بسته بندی بوبار

خواب راحت و آرام

دارا بودن آهن فرآوان سبب درمان بیماری بی خوابی و بد خوابی است ، همچنین بدلیل دارا بودن فیبر و درنتیجه گوارش صحیح و سالمتر سبب می شود تا کیفیت خواب شما بالا برود.

سلامت و کیفیت موهای سر

اگر کیفیت و سلامت و درنیجه زیبایی موهای خود اهمیت می دهید بهتر است که در وعده های غذایی خود کشمش را بگنجانید زیرا که دارای آهن ، ویتامین ب ، آنتی اکسیدان و ب کمپلکس است وجود این همه مواد مغذی و ضروری سبب سلامت و زیبایی مو می شود.

یک دقیقه با تولید کننده
اگر در زمینه خشکبار فعالیت دارید می توانید…
جهت خرید مستقیم از کارخانه کشمش بوبار ملایر بصورت خرید بدون واسطه با ما در ارتباط باشید
شرکت بوبار با سابقه نیم قرن در تولید از مرحله صفر باغی تامرحله بسته بندی و صادرات فعالیت داشته و می توانید بدون واسطه به قیمت کف نسبت به سفارش و تامین بار اقدام کنید.
+989182010184 – +989182307696

راه حلی جهت درمان کم خونی

کم خونی بیماری است که شایع ترین دلیل آن ضعف و کمبود آهن است ، کشمش سرشار از موادی است که جهت تولید گلبول قرمز ضروری و مورد نیاز است ، بعلاوه آهن و مس نیز به وفور دارا می باشند .

همچنین ب کمپلکس نیز دارا می باشد ، از قدیم ما شنیده ایم که برای کم خونی مصرف کشمش را افزایش دهید و بدرسته جهت درمان و جلوگیری کم خونی مفید و ثمر بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Responsible for the sale of exported raisins / مسؤول عن بيع الزبيب للتصدير