خشک شدن انگور در زیر سقف و بدور از نور خورشید و به مرور زمان و بدون استفاده از مواد افزودنی سبب تولید کشمش سایه خشک می شود .

طعم و مزه بی نظیر سایه خشک در بین انواع کشمش بی نظیر بوده و شیرینی و طعم طبیعی همراه با نرمی همچون لذت خوردن انگور را حس می کنید.

کشمش سایه خشک

بعد از برداشت انگور مرغوب و انتقال به بارگاه مسقف ، انگور ها به استفاده از آونگ از سقف آویزان یا بر روی شبگه سیمی که از قبل آماده شده قرار داده می شود .

بعد از گذشت حدود یک ماه تا چهل روز کشمش سایه خشک تولید می شود ، اگر در مرحله خشک شدن از موادی همچون تیزاب استفاده شود دیگر نمی توان به آن سایه خشک گفت و باید در مرحله تولید از هیچ نوع ماده ای کمک گرفته نشود.

هرچه شرایط محیطی مناسب تر باشد رنگ سبز طبیعی تری به خود گرفته و یک کشمش خوش رنگی تولید می شود.

کشمش سایه خشک ملایر
کشمش سایه خشک ملایر

رنگ کشمش سایه خشک

همانطور که گفته شده هر چه شرایط محیط ازجمله میزان رطوبت ، گردش مناسب هوا ، رعایت فاصله خوشه ها و… مناسب تر باشد رنگ کشمش سایه خشک سبز تر خواهد بود.

اما به طور کلی سایه خشک دارای رنگ های تیره خرمایی ، تیره روشن ، سبز کم رنگ ، سبز تیره ، سبز می باشد .

قیمت کشمش سایه خشک

این نوع از کشمش چون در مکانها با شرایط مختلف تولید می شود دارای رنگ بندی متفاوت است و این رنگ بندی و میزان درشتی یا ریزی ، درصد خرابی و… دارای قیمت های متفاوت می باشد.

خرید کشمش سایه خشک ملایر

ملایر شهر جهانی انگور و بورس تولید انواع کشمش از جمله کشمش تیزابی ، کشمش سلطانی ، کشمش طلایی ، کشمش پلویی ، کشمش سایه خشک و… است و شما می توانید از هر نوع کشمش که نیاز داشتید با ما در ارتباط باشید.

0918201018409182307696

برگشت به صفحه اول بازار ملایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Responsible for the sale of exported raisins / مسؤول عن بيع الزبيب للتصدير