در تولید کشمش توسط کشاورز روش هایی متفاوت وجود دارد یکی از روش های تولید کشمش استفاده از محلول تیزاب در مرحله خشک شدن است ، با ما همراه باشید.

تیزاب کشمش چیست؟

تیزاب محلول شیمیایی است که سبب تسریع خشک شدن و تثبیت رنگ کشمش می شود ، کشاورزان با ترکیب کردن کربنات کلسیم یا کربنات سدیم به نسبت 2 به 1 با نوعی روغن خوراکی محلول تیزاب بدست می آوند.

چرا از تیزاب در تولید کشمش استفاده می شود؟

در گذشته جهت تولید کشمش ، بعد از برداشت انگور دو گزینه پیش رو داشتند یا انگور را زیر نور مستقیم آفتاب باید قرار می دادند یا با قرار دادن خوشه ها درون آونگ ها و آویزان از سقف منتظر خشک شدن آهنها می شدند .

قرار دادن انگور زیر نور مستقیم آفتاب سبب تولید کشمش پلویی مشکی می شود ، این روش مزایا و معایبی دارد ، در مزارع بزرگ تولید کمشمش آفتابی کار قابل اجرایی نیست ، به دلیل نیاز به زمان طولانی در حدود 15 تا 30 روز وسعت زیادی جهت قرار دادن انگور ها زیر نور مستقیم آفتاب نیاز داریم ، که اکثرا با محدودیت فضا رو به رو هستیم.

در روش قرار دادن کشمش در زیر سقف با استفاده از آونگ کشمش سایه خشک تولید می شود ، که این روش نیز معایبی دارد ، عدم وجود فضای مناسب و زمان بر بودن و دشوار بودن این روش است.

تا اینکه روش تولید کشمش تیزابی به وجود آمد ، همانطور که گفته شد تثبیت رنگ و خشک شدن کشمش در زمان کوتاه تر ار مزایای تولید کشمش تیزابی است.

علاوه بر موارد فوق از نظر اقتصادی چون که این محصول یک محصول صادراتی به حساب می آید مشتری به صورت تناژ بالا موجود است و کشاورز نیاز به خرده فروشی ندارد و این خود یک مزیت بالا محصوب می شود.

کشمش تیزابی ملایر
کشمش تیزابی ملایر قابل سفارش و خرید

انواع کشمش تیزابی

همانطور که توزیح داده شد هر نوع انگوری که با محلول تیزاب خشک و تبدیل به کشمش شود کشمش تیزابی گفته می شود.

اما به طور کلی دو نوع هسته دار و بدون هسته که با توجه به نوع انگور آن که هسته دار یا بدون هسته است.

  • هسته دار
  • بدون هسته

از نظر رنگ نیز به دو نوع کشمش سلطانی ، و کشمش طلایی تقسیم بندی می شود.

  • کشمش تیزابی سلطانی
  • کشمش تیزابی طلایی

فروش کشمش تیزابی

اگر از کشاورزان زحمت کش تولید کننده کشمش تیزابی هستید و قصد بدست آوردن قیمت روز کشمش تیزابی هستید به لینک مراجعه و یا با یکی از شماره های زیر تماس حاصل نمائید.

0918201018409182307696

مجموعه تجاری بازار ملایر جهت تامین سفارشات کارخانه بسته بندی کشمش خود اقدام به خرید با توجه به بازار روز می کند با ما در ارتباط باشید.

خرید کشمش تیزابی صادراتی

مجموعه ما با خرید کشمش تیزابی از کشاورز و انجام امور شست و شو و بسته بندی سفارش محصولات کشمش سلطانی ملایر و کشمش طلایی ملایر و کشمش آفتابی ملایر می پذیرد.

0918201018409182307696

کیفیت و تازگی محصولات ما ضمانت می شوند کافی است فقط یک بار با ما فعالیت تجاری خود را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Responsible for the sale of exported raisins / مسؤول عن بيع الزبيب للتصدير