ولادیمیر پوتین در سخنانی غیرمنتظره در تلویزیون این کشور درگیری روسیه و اوکراین را اجتناب ناپذیر خواند و گفت: در پی درخواست رهبران دو منطقه خودخوانده شرق اوکراین (لوهانسک و دونتسک) از روسیه برای کمک به آن‌ها در دفع حمله ارتش اوکراین، عملیات نظامی روسیه در شرق اوکراین آغاز شد؛ عملیات ارتش روسیه برای حفاظت از امنیت منطقه دونباس آغاز شده است.

پوتین اوضاع شرق اوکراین را به علت حملات این کشور و دخالت‌های خارجی در امور اوکراین وخیم خواند و گفت شرایط به گونه‌ای است که اقدام قاطع مسکو را اقتضا می‌کند. 

رییس جمهور روسیه همچنین گفت در صورت مداخله کشور‌های خارجی، روسیه فورا واکنش نشان خواهد داد. وی تاکید کرد: روسیه در حال انجام «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین است و هدف مسکو غیرنظامی کردن و عاری کردن این کشور از نازیسم و نه اشغال این کشور است.

پوتین پس از حمایت از استقلال دو منطقه لوهانسک و دونتسک، در راستای حمایت از مردم روس زبان شرق اوکراین فرمان آغاز عملیات نظامی در این منطقه را صادر کرد. 

1400/11/4

جنگ اوکراین و تاثیر آن بر بازار کشمش

اوکراین یکی از بازار های هدف خیلی مهم کشمش ایران و بخصوص کشمش ملایر است ، و ناآرامی های ایجاد شده سبب تنش مالی برای تجار اکراینی و در مقابل تجار ایرانی خواهد شد.

در همین لحضه که در حال نوشتن این مقاله ای با نام جنگ اوکراین و تاثیر آن بر بازار کشمش هستم واریز حواله ها از اکراین به حساب تجار ایرانی به تعویق افتاده و این عدم انتقال پول سبب رکود امروز خرید و فروش کشمش شده بود.

اگر جنگ اکراین از نوع جنگ های کوتاه مدت باشد تاثیر کمتری بر قیمت کشمش صادراتی خواهد داشت ، اگر جنگ بلند مدتی رخ دهد باید انتظار از دست رفتن بازار اکراین باشیم .

روسیه بازار جایگزین کشمش بعد جنگ

در حال حاضر روسیه بازار رقابتی و بزرگی برای کشمش است و ما در روسیه در حال فعالیت و تجارت هستیم ، اما سوال اینجاست اوکراین تصرف شده بدست روسیه می تواند جایگزین اکراین قبل تصرف باشد ؟

جواب این سوال رو باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی رقم می خورد ، اما اکراین مرکز پخش کشمش به اروپا بود و آنچه که واضح است اکراین تصرف شده بدست روسیه قادر نخواهد بود نقش انتقالی خشکبار و محصولات صادراتی به اروپا را ایفا کند.

جهت مشاهده اخبار مرتبط با خشکبار و مخصوصا کشمش به لینک زیر مراجعه کنید.

اخبار خشکبار ملایر

0918201018409182307696
سفارش خرید کشمش صادراتی ملایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Responsible for the sale of exported raisins / مسؤول عن بيع الزبيب للتصدير